Slide

  Izbaudi mūsu pilsētu kopā ar „Cheers_Riga”

  Foto CheersUzņēmuma īpašnieces – Jana Sviridova un Inga Upmale

   15.02.2023.

  Ar prieku iepazīstinam ar jaunu uzņēmumu, kuru vada divas apburošas sievietes. Vēršoties pie viņām, vairs nebūs jautājumu par to, kurp Rīgā doties, kur paēst gardas pusdienas vai interesanti pavadīt laiku. Patiesi izbaudīt mūsu skaisto pilsētu ne tikai vietējiem iedzīvotājiem, bet arī Rīgas dārgiem draugiem un viesiem. Vairāk par ideju un projekta tapšanu lasiet mūsu intervijā.

  Lūdzu, iepazīstiniet ar sevi.

  Paldies, ka esat izrādījuši interesi par mums. Mēs esam divas kolēģes – Jana Sviridova un Inga Upmale, kuru gadiem ilgās, kolēģiālās attiecības ir pārraugušas jau draudzībā. Mūsu ikdiena paiet plecu pie pleca strādājot kopā uzņēmumā, kura darbojas nekustamo īpašumu nozarē. Brīvo laiku pavadām atsevišķi, bet atpūtas braucieni pēdējos gadus bieži tiek organizēti jau kopā. Un katrā atpūtas braucienā obligātais minimums ir apmeklēt vismaz dažas interesantākās vietas, bet ne vienmēr tās ir pašas populārākās. Un kopīgie atpūtas braucieni ir nesuši savus augļus – esam kopīgiem spēkiem radījušas Instagram kontā cheers_riga, ar kuras palīdzību vēlamies popularizēt Rīgas tēlu.

  Pastāstiet par savu ideju radīt Cheers_Riga, kur ir meklējama tās pirmsākumi?
  Jana: - Pirmie idejas asni radās pavisam nesen mūsu kopīgā lidojumā uz Krakovu, kad lidmašīnā sēžot un apspriežot atpūtas plānus, nonācām pie secinājuma, ka trūkst vietnes, kur būtu atpoguļotas visas interesantākās vietas vienuviet. Jebkurā valstī ir blogeri, kuriem ir pilni blogi ar skaistām vietām un bildēm, bet ne vienmēr ir norādes, kur to visu meklēt. Ko dod bilde, ja nezini kur to visu meklēt? Tāpēc dzima ideja, ka mēs varam būt pirmās, kuras realizē šādu projektu. Arī projekta mērķis ir cēls- popularizēt mūsu iemīļoto Rīgu, kurā ir tika daudz skaistu un interesantu vietu, bet par kurām mēs pat bieži nenojaušam. Fasādes mēdz būt mānīgas. Aiz necilām fasādēm bieži vien slēpjas izcilas vietas. Vai arī ejam daudzām vietām garām ar domu, ka tā ir ļoti dārga vieta, kaut nebūt tā nav- tas vienkārši ir tikai skaisti noformēts skatlogs. No daudziem dzirdam, ka Rīgā jau nav ko darīt, maz mums delikatešu un ka trūkst interesantu boutique tipa veikaliņu. Vēlamies visus šos stereotipus lauzt.

   

  Kas šobrīd notiek ar Jūsu platformu? Kādi ir Jūsu nākotnes plāni?
  Jana: - Šobrīd mēs aktīvi apzinām visas Rīgas interesantākās, maz zināmākās, kā arī vispārzināmās vietas, un izvietojam par šīm vietām informāciju mūsu kontā video formātā, norādot arī atrašanās vietu. Tas ļauj kaut nedaudz, bet tomēr ielūkoties ne visiem zināmās vietās, tādejādi iedrošinot sekotājus aiziet un apmeklēt šīs vietas.
  Šobrīd mēs esam tikai attīstības sākumstadijā, bet virzāmies uz priekšu ar lielu jaudu. Mēs patiesi ieguldām lielu darbu @cheers_riga attīstībā un šobrīd to darām bez atlīdzības, uz entuazisma pamata un par saviem līdzekļiem. Bet plānojam jau vistuvākā nākotnē to pārvērst jau par maksas pakalpojumu. Apzināmies, ka darām lielu un vērtīgu darbu, bet jebkuram darbam gribas redzēt arī atdevi, ar entuzisamu vien uz priekšu tālu netiksim. Attīstīt šādu lapu nav lēts prieks, tas prasa daudz laika un resursus. Un darām to paralēli savam pamatdarbam. Par laimi, pašas esam sava laika un dzīves plānotājas, tas daudz ko atvieglo. Bet mēs plānojam būt draudzīgas reklāmas izmaksu ziņā.
  Iesākumā plānojam vislielāko uzmanību vērst uz vietējo iedzīvotāju piesekošanos mūsu lapai, bet paralēli jau tiek apzināts un veidots plāns ārvalstu tūristu piesaistei. Vēlamies, lai visi Rīgu ierauga no cita rakursa. Mūsu plānos ir apzināt ne tikai iecienītākās vietas – kafejnīcas vai restorānus, bet arī delikatešu veikaliņus, boutique veikaliņus, bārus, muzejus, spa vietas, izklaides vietas un citas interesantas vietas.

  Arī priekš jums tas viss ir kaut kas jauns. Ko Jūs pašas jau esat paspējušas novērot šajā procesā?
  Inga: - Vislielāko pārsteigumu izraisa tas, ka šobrīd vislielāko interesi izraisa tieši video par bāriem, bet nu ceram, ka šī iezīme mainīsies (smaida). Tāpat arī līdz šim mēs pat nenojautām, ka Latvijā ir vietas, kuras iekļuvušas TOP500 Pasaules vai Eiropas sarakstos. Tas ļoti priecē, par šādām vietām būtu jārunā vairāk un skaļāk. Un tās nebūt ne nav tās dārgākās vietas.

  Kur Jūs rodat idejas, kas Jūs iedvesmo?

  Inga: Domāju, ka mēs abas varam vienbalsīgi apgalvot, ka tā ir ceļošana. Nekas nesniedz tik lielisku iedvesmu, atpūtu un atmiņas, ka citu valstu, kultūru daudzveidības, paražu un gastronomiskās dažādības iepazīšanu, kā ceļošana. Tajā visā rodas arī dažādas idejas, kas tagad noder arī @cheers_riga projekta attīstībā.
  Jana: Piekrītu Ingai. Iedvesmo vēl arī tas, ka redzam, ka mūsu darbs tiek novērtēts. Redzam, ka daudzi cilvēki saglabā priekš sevis informāciju par mūsu piedāvātajām vietām. Un kad dzirdam, ka pat vislielākie mājas sēdētāji beidzot ir aizgājuši uz kādu no mūsu rekomendētajām vietām, jo redzējuši video, tad tiešām tas iedvesmo (smaida). Tas arī norāda, ka esam uz pareizā ceļa.

  Kā Jūs raksturotu viena otru?
  Inga: - Jana ir gāze, bet es bremze (smejas). Bet ja nopietni, tad Jana ir statēģiskais un drosmīgais plānotājs. Bet, neskatoties uz to, ka mums ir dazādi raksturi un gaume, mēs labi varam papildināt viena otru un atrast ļoti labu balansu, jo galvenajās dzīves vadlīnijās un izpratnē par estētiku, mums uzskati sakrīt. Kā arī abām ir gana laba (un dažkārt melna) humora izjūta, kas palīdz gan darbā, gan ārpus tā.
  Jana: - Inga ir ārkārtīgi liela diplomāte. Bieži apbrīnoju viņu par to, cik viegli un taktiski viņa spēj atrisināt daudzas saasinātas situācijas ar klientiem. Bet tajā pašā laikā, kad braucam kaut kur kopā, Inga kompānijā noteikti ir tā, kura palīdz visiem ātri pārslēgties uz atpūtas režīmu (smaida).

  Kādi ir Jūsu vislielākie sasniegumi vai neveiksmes līdz šim?
  Inga: - Reizēm lielākā neveiksme var izradīties lielākā veiksme. Un otrādāk. Ar to arī dzīve ir interesanta. Bet uz šo jautājumu visdrīzāk mēs spēsim atbildēt rīt...
  Jana: - Jā, par kādām neveiksmēm Jūs runājat? (Smejas). Sasniegumi mums ir daudz, dažādās dzīvēs jomās. Bet nekļūsim banāli un nesāksim uzskaitīt, kādas mēs malaces! Mums pietiek, ka pašas zinām par saviem sasniegumiem. Mēs esam mierā ar sevi un saviem sasniegumiem! Bet tas neliedz sasniegt jaunas virsotnes.

  Vai Jums atliek laika arī brīvajam laikam? Kā to pavadāt?
  Inga: - Ja darbs ir reizē hobijs, tad reizēm novilkt robežu starp darbu un atpūtu nav viegli. Es teiktu, ka ceļošana ir vienīgais veids, kā pilnvērtīgi darbu atstāt “mājās”.
  Jana:- Jā, tāpēc mēs arī daudz ceļojam! Ne vienmēr tie ir gari ceļojumi, dažreiz pietiek ar dažām dienām, lai dodu sev pilnvērtīgu atpūtu. Bet ja vajag atpūsties “tūlīt un tagad”, tad dīvāns šajā gadījumā ir ļoti pateicīga mēbele.

  Kas ir visgrūtākais?
  Inga: - Nesalīdzināt sevi ar citiem, bet atrast savu Es.
  Jana: - Tieši tā! Un svarīgi ir neatskatīties, bet doties uz priekšu.

  Ko Jūs nekad mūžā nedarītu?

  Inga: - NEKAD NETEIKTU NEKAD.
  Jana: - Neēstu eksotisko zemju piedāvātos ceptos tārpus. Bet ziniet, mērces ir dažādas un kāda no tām var mainīt visus manus uzskatus!(smaida)

  Par ko Jūs sapņojat?
  Inga: - Gulēt vecumdienās pie baseina ar kokteiļa glāzi rokās un baudīt dzīvi kaut nedaudz, bet Iris Apfel stilā! (Smejas).
  Jana: - Precīzi!

  Kam dodat priekšroku - kino mākslai vai literatūrai?
  Jana: - Abām dodu priekšroku. Neesmu ikvakara lasītāja, bet ja lasu, tad grāmatai jābūt labai un ar jēgu. Uzrunā klasika, psiholoģija, 2 pasaules kara laika tēmas. Tas pats attiecas uz filmām. Dažreiz vēl mīlu paskatīties komēdijas, bet vēlams ar angļu humoru.
  Inga: - Jebkura grāmata vai filma, kas uzrunā, liek aizdomāties, padomāt un aizmirsties.

  Kāda ir Jūsu dzīves moto vai devīze?
  Inga: - Nemācīt citus dzīvot! (smaida)
  Jana: - Tik viegli to pateikt, bet tik grūti to izpildīt! (smejas)

  Ja ir novēlējums lasītājiem, padalieties.

  Pierakstieties https://www.instagram.com/cheers_riga kontam un iemīli Rīgu no visas sirds!
  @cheersriga (TikTok)


  Comments powered by CComment

  Slide
  Партнеры

  www.mihal.shop

  play

  e360.lv

  www.avtoradio.lv