boheme MIR1MIR – Mariella Ieva Rezevska

05.08.2022.
Sievišķīga, izsmalcināta un romantiska sieviete šodien ir mūsu viešņa ar skaistu vārdu, no kura iegūts interesants un atmiņā paliekošs saīsinājums MIR – Mariella Ieva Rezevska, tieši ar tik mierīgu un visaptverošu vēstījumu viņa rada un dzīvo. Mums izdevās viņu iepazīt un parunāt par mākslu un daudz ko citu.

Pastāstiet kā sākās Jūsu radošais ceļš?
Glezniecība un māksla kopumā ir kā brīvā gara ceļš. Ceļš, kurš man ir tīkams, kurā nav vietas noteikumiem un apkārtējo standartiem. Tas ir ceļš, kas ved uz atklāsmēm. Sev līdzi es ņemu tikai to, ko vēlos pati. Iespējams māksla ir mana ideālā pasaule, kuru es veidoju no neideālām lietām, ko mēdz pasniegt dzīve.

Kā rodas idejas, kas Jūs iedvesmo?
ziedi MIRIedvesma nebūtu iedvesma, ja vienmēr nāktu no viena avota, bet dienas pavadītas iedvesmu gaidot ir kā jaunu brīnuma vai piedzīvojumu gaidas. Sirdī vienmēr īpašu vietu aizņems jau sen aizvadītais un nenotvertais. Mani vilina tālie, svešie gadsimti, kas liekas tik tuvi un pazīstami pēc smaržas, garšas un vērtībām. Liekas, ka šie aizvadītie gadsimti iet ar mani kopā kaut kur te pat blakus – vecpilsētas ielās atspīdot logos ar jauniem tēliem un sižetiem. Iedvesmo cilvēki, kuru vairs nav, bet ir saglabājušās tikai atmiņas par viņiem. Laika ritējums, manuprāt, jau ir kā mākslas forma – laika nolemtība - tas, ka mums pieder vienīgi mirklis.

Mīļākās grāmatas (filmas, slavenības)?
Darbi, kurus es apbrīnoju ir vācu ekspresionisma filma ‘’Nosferatu, šausmu simfonija’’ (1922.). Mani iespaido tādi mākslinieki kā Henrijs Fuseli, Fransisko Goja, Žans Onorē Fragonārs. Viens no maniem mīļākiem mākslas darbiem ir ‘’Gabriēle d’Etrē ar māsu vannā’’ (1594.) - nezināma gleznotāja. Man patīk gleznās klasika. Šie darbi ir ar savu neparasto stāstu un noslēpumu, kas vairs nebūs atklāti cilvēcei. Gleznu klusums man vienmēr likās vilinošs, jo tas spēs katru skatītāju uzrunāt savā valodā. Gleznošana tā ir iespēja palikt dzīvot savā gleznā vēl vairākus gadsimtus uz priekšu… Es arī labprāt izmantotu šo iespēju!

Kā Jūs varat raksturot sevi dažos vārdos?
thepinkmoon mirFlorence ziedos, ziedoņa krāsas, pavasara vēja maigums, sievišķība, izsmalcinātais laikmets, domu romantisms, kleitas kā kūciņas un toņi no mākoņu galotnēm. Vienmēr grūti izskaidrot vārdiem to, ko vieglāk izjust. Gleznām raksturīgs gaisīgums un toņu vieglums ar neuzkrītošu košumu. Atmosfēra darbos ir ar romantisma atbalsīm, kas attēlo dzīvi no gaišākās puses, atmetot drāmu, bet pievēršot skatītāja uzmanību uz ikdienas sīkumiem un to neatņemamo nozīmi garastāvokļa veidošanā.

Kas šobrīd notiek ar Jūsu darbu? Kādi ir plāni?
marie reStarp daudzām gleznām esmu izveidojusi divas darbu kolekcijas. 1.’’ Italian summer” – ar itāļu atmosfēru un akcentu uz dzelteno, debesu ziliem toņiem un svaigumu. 2. “Purple velvet”- tapa no asociāciju virknes, balstoties uz atmiņām, sapņiem un iekšējām sajūtām. Pēdējā laikā darbojos ar vienu pasūtījumu , kas man sniedza pavisam jaunu pieredzi. Tie bija kādas saimnieces 11 suņu portreti, kurus attēloju senlaicīgā stilā kā mazas miniatūras ar izsmalcinātību un eleganci. Sapratu, ka labprāt atkārtotu šādu pieredzi, jo strādāt ar dzīvnieku gleznām izrādījās ļoti patīkami un aizkustinoši.

Māksla tas ir dzīves veids no viņa grūti atkāpties. Neko negleznot nozīmētu neko nejust un pārstāt komunicēt ar apkārtējo pasauli. Padomā ir daudz darbu, kuru realizācijas laiks ir pavisam tuvu. Šobrīd vēlos pievērst vairāk uzmanības simbolismam gleznās, lai skatītājs nebūtu ierobežots savā fantāzijā, sastopoties ar ieraudzīto.

Ziemassvētku vakars MIR1Esmu ļoti pateicīga cilvēkiem, kas bija ar mani, kad sāku iet šo radošo ceļu. Esmu pateicīga par iespēju iepazīt caur saviem darbiem jaunus cilvēkus, kuri atbalstīja manas domas un ierosināja turpināt iesākto. Pamanīju, ka arī gleznām ir savs raksturs, jo citreiz liekas, ka tieši gleznas izvēlas sev saimnieku. Tā ir neaprakstāma sajūta, kad sūti vai dod savu darbu uz jaunu ģimeni, kura to gaida ar nepacietību.

Gleznas var iegādāties jau gatavas vai pēc individuāla pasūtījuma, kas ir rūpīgi izstrādāts konkrēta cilvēka prasībām, apvienojot idejas ar mākslinieka rokrakstu.

Sadarbībai ar mani var sazināties Instagram privāto: (www.instagram.com/mariella_ieva) vai darbu portfolio (www.instagram.com/_marie_re_). Facebook Mariella Ieva

Comments powered by CComment