vitaly jvkpro 3Profesionāla Jūsu auto programmatūras optimizācija

05.07.2022
Automašīnu programmatūras izstrāde, elektroniskā dzinēja vadības bloka pārprogrammēšana - īsāk sakot auto čipošana jeb chiptuning. Šodien runāsim tieši par to. Vitālijs, autodarbnīcas JVK PRO dibinātājs un iedvesmotājs, atklāja savu stāstu, kā no programmētāja kļuva par uzņēmuma īpašnieku.

Pastāstiet par sevi, savu biznesu. Kāds bija Jūsu karjeras sākums?
vitaly jvkpro 1Esmu 36 gadus vecs. Piedzimu un uzaugu Ogrē, kur arī nodzīvoju līdz 18 gadu vecumam. Pēc tam pārcēlos uz galvaspilsētu, kur iestājos Latvijas universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē, ko veiksmīgi absolvēju, iegūstot bakalaura grādu. Mācoties vidusskolas 11. un 12.klasē, paralēli apguvu programmēšanu pirmsuniversitātes sagatavošanas kursā Transporta un sakaru institūtā (TSI). Divus gadus apgūstot programmēšanu, sapratu, ka nevēlos saistīt savu profesionālo dzīvi tikai ar IT jomu. Turklāt man vienmēr ir patikušas automašīnas. Kā izrādījās, abas šīs sfēras var apvienot, un, izmantojot manu ekonomista izglītību, iegūt gatavu produktu - JVK PRO.

Man ir trīs meitais un brīnišķīga sieva, kas mani visā atbalsta. Manuprāt, tā ir zemiska vīriešu rīcība, kad šķiroties tie saka: “Es visu pats sasniedzu, kāpēc lai es atdotu sievai pusi?” Noteikti varu apgalvot, ka dzīvesbiedre jebkuros apstākļos ir klātesoša personības veidošanās procesā, līdz ar to arī panākumi ir abu nopelns. Lai būtu veiksmīgs, nepieciešami atbilstoši apstākļi kā darbā, tā mājās. Sieva - tā ir mīlestība, gādīgums un mājīgums.

Es esmu pietiekami prasīgs pret sevi un apkārtējiem, taču man izdodas visu darīt maigi un nemanāmi. Neciešu vājumu, vienaldzību un nodevību.

Dzīvē neiztikt bez pagrieziena punktiem. Kādi tie ir bijuši Jums?
Ja runājam par personīgo dzīvi, tad šāds pagrieziena punkts notika 21.12.2019. Tajā dienā tikko atgriezos no atvaļinājuma, kurā, protams, neievēroju dienas režīmu, iedzēru, ēdu visu pēc kārtas. Sēdēju ģērbtuvē pēc treniņa, smagi elpojot un mutē sajūtot asiņu garšu. Vēl šodien atceros, ka šķita - sirds no ķermeņa burtiski pa muti grib izlekt. Tieši tajā mirklī pieņēmu lēmumu, ka pietiek šo karuseļu ar atvaļinājumu, brīvdienu gaidām un atgriešanos realitātē, sapratu, ka kaut kas jāmaina. Tajā brīdī sev teicu, ka, sākot no šodienas, vairs nebūšu agrākais es, un tieši šodien dzimst jauns, mērķtiecīgs cilvēks. Pateicu skaļi, lai arī mans draugs dzird. Nezinu, vai viņš toreiz tam pievērsa uzmanību. Todien sāku ievērot stingru dienas režīmu, ko vēl joprojām ievēroju par 99.8%.

vitaly jvkpro 1Runājot par biznesu, no sevis - viena veiksmīga speciālista - esmu izveidojis veselu komandu mūsu lolojumā - JVK PRO. Uzņēmums tika reģistrēts pirms vairāk nekā 10 gadiem, taču plašākai publikai ar savu brendu pazīstami kļuvām tieši pirms gada. To var saukt par pagrieziena punktu. Varam par šo tēmu parunāt pēc dažiem gadiem, esmu pārliecināts, ka būs krietni vairāk, ko stāstīt. Šobrīd atrodamies agrīnā attīstības stadijā. Tie, kuri pie mums ir bijuši, zina, ka mūsu produkts, tāpat kā serviss ir lielisks un mēs tiešām ļoti cenšamies. Vienmēr, ja vien tas ir mūsu spēkos, problēmu risinām paši.

Kā Jums rodas idejas, kas Jūs iedvesmo?
Man ir diez gan grūti iztēloties, tāpēc šo savu vājo “muskuli” trenēju vizualizējot un meditējot. Šādi “NĒ. NĒ. JĀ.” izkristalizējas noderīgas idejas.

Atrast jaunas idejas man palīdz zināmu un veiksmīgu cilvēku autobiogrāfiju lasīšana, kas ļauj nokļūt šo cilvēku galvās un saprast, kā viņi domā un reaģē dažādās situācijās

Darbā novēroju savus konkurentus, analizēju, kā viņi strādā, bieži sarunās ar interesantiem cilvēkiem veicu piezīmes. Jo vairāk informācijas apstrādāju, jo lielāka iespēja tikt pie jaunas idejas. Pēc tam jau seko drosme, neatlaidība un disciplīna.

Daudz vizualizēju, reizēm jauna ideja var iemirdzēties. Jo vairāk kusties, novēro procesu, jo vairāk ideju iegūsti. Galvenais iemācīties “ķert” šos mirkļus.

vitaly jvkpro 6Tāpat svarīga vide un cilvēki, ar kuriem tiecies un pavadi laiku. Tiem jābūt mērķtiecīgiem cilvēkiem, ar kuru sirdīm tavējā pukst vienā ritmā. Ar viņiem vienmēr var pārrunāt idejas un apmainīties ar padomiem.

Mīļākās grāmatas (filmas, slavenības)?
Mīļākās grāmatas. Man ļoti patīk lasīt ievērojamu cilvēku autobiogrāfijas: Stīva Džobsa, Vila Smita, Īlona Maska, Lānsa Ārmstronga, Brūsa Lī, Muhameda Alī, Konora Makgregora, Taisona Fjūrija.

Runājot par literatūru, priekšroku dodu pašizaugsmes grāmatām, viena no manām iecienītākajām ir Robina Šarmas bestsellers “Klubs plkst.5 no rīta”. Šī grāmata ir lielisks metožu apkopojums, kas, kā izrādās, ir piemērots dzīves modelis man, lai nemitīgi virzītos uz priekšu.

No filosofiskās literatūras iesaku izlasīt Marka Aurēlija grāmatu “Pašam sev”, kas, manuprāt, ir ļoti noderīga. Tas ir pārsteidzoši, ka tie jautājumi, ko viņš apraksta savā grāmatā, ir ļoti aktuāli šodien. Tāpat lieliska grāmata par uzvedības modeli un attieksmi pret dzīvi ir Dena Milmana “Mierpilnā karotāja ceļš”.

Esmu izlasījis daudz interesantu grāmatu, kas mani ir pozitīvi ietekmējušas. Tajās apkopots ievērojams daudzums metožu pašizaugsmei, aprakstītas reakcijas un cilvēku tipi dažādās situācijās. Galvenais, ko es sāku saprast, ka visi ievērojamie cilvēki ir tieši tādi paši kā mēs - tiem arī ir savas bailes un vājības. Viņus no pārējie atšķir tikai neatlaidība, strādīgums, aizrautība ar to, ko tie dara, disciplīna, ticība sev. To saprotot, viss pasaulē kļūst iespējams, vienīgais nedrīkst slinkot un jāpapūlās.

Es ļoti iedvesmojos no stāstiem, kur cilvēki paši sev izbruģē ceļu uz kalna virsotni, nevis tur nokrīt no debesīm, lai arī, papētot tos, kuriem “paveicies”, jāatzīst, ka aiz tā vienmēr stāv liels darbs. Jo veiksme taču ir brīdis, kad sagatavotība tiekas ar iespēju, galvenais - prast pamanīt šo iespēju, nebaidīties, būt gatavam un enerģijas pilnam iet līdz galam.

Kā Jūs sevi noraksturotu divos vārdos?
Darba zirgs (smejas). Man arī patīk apzīmējums “mierpilnais karotājs” no Dena Milmana grāmatas.

Aprakstiet savu lielāko sasniegumu un iespaidīgāko neveiksmi.
vitaly jvkpro 5Mans lielākais sasniegums viennozīmīgi ir mana ģimene. Esmu bezgalīgi pateicīgs Visvarenajam par tik brīnišķīgām meitām un savu sievu. Šobrīd neviens cits sasniegums nestāv šim pat blakus. Protams, ar laiku šim sasniegumam parādīsies konkurenti, bet šobrīd mana lielā ģimene ir mans būtiskākais sasniegums.

Nespēju atcerēties nevienu spilgtu neveiksmi, smadzenes atsakās to darīt. Katra neveiksme ir mācību stunda.

Reiz bija situācija, kad gribēju no kauna caur zemi izkrist. Tas bija pirmajā gadā, kad nopirku kuteri. Ar sievu peldējām uz Jūrmalu. Man bija ideja aizvest sievu paskatīties saulrietu un pavakariņot restorānā “Laivas”, iepriekš diez gan bieži tur pietauvojos ar savu ūdensmotociklu. Mols bija tieši pie krasta. Izsverot savas kapteiņa spējas, secināju, ka arī ar kuteri varēšu viegli piebraukt pie krasta. Tajā mirklī, kad ar kuteri piebraucām pie restorāna, atskārtu, ka mola vairs nav un jāpietauvojas pie mākslīgi veidota mola aiz stūra. Labi, bez problēmām, pieredze ir. Tikko aizpeldējām aiz stūra, tā pamanīju milzīgu jahtu, kuras vērtībā, kā izskatījās, varēja būt vairāki miljoni eiro. Dreifējām tieši šīs jahtas virzienā. Tobrīd izskrēja apsargs, plikpaurains vīrietis vidējos gados, tā kā no 90-tajiem, un sāka uz mani kliegt, ka šeit braukt nedrīkstot. Negaidītais pavērsiens mani pārsteidza, biju stresā, bet kaut kā mēģināju manevrēt atpakaļgaitā, ietriecos stabā. Mēģinot apgriezties, ar labo bortu noberzu visu molu, precīzāk visas metāla tapas, kas tur bija. Tas bija pilnīgs fiasko!

Šobrīd, protams, reaģētu citādāk, bet kauns, ko toreiz piedzīvoju, paliks atmiņā uz visu mūžu. Žēl, ka toreiz netiku Youtube, noteikti būtu labi nopelnījis.

Vai Jums biznesā ir nācies nodot savus principus?
Es neesmu principiāls cilvēks, bet, protams, man ir savas pārliecības. Cenšos dzīvot saskaņā ar sirdsapziņu, bet pēc saviem noteikumiem. Noteikti kādreiz esmu rīkojies pretēji saviem principiem, bet šobrīd tā ir pagātne. Biežāk ir bijis otrādi - man nācies atteikties no izdevīgiem piedāvājumiem savu morālo pārliecību dēļ.

Kas šobrīd notiek Jūsu biznesā? Kādi ir Jūsu plāni?
vitaly jvkpro 7Šobrīd esam agrīnā attīstības stadijā. Es un mana komanda esam ļoti aizrāvušies. Katru dienu domāju par jaunām stratēģijām, pētu dažādas metodikas, kas ir bijušas veiksmīgas citiem. Kad sastopu par sevi spēcīgāku cilvēku, viņu neapskaužu, bet gan tieši pretēji - apbrīnoju un pieņemu. Ja man šī cilvēka iezīme ir aktuāla un tā mani iedvesmo, sāku to attīstīt, balstoties uz sava oponenta pieredzi. Tāpēc mēs augsim un attīstīsimies.

Tie, kuri pie mums ir bijuši, zina, ka mūsu produkts, tāpat kā serviss ir lielisks un mēs tiešām ļoti cenšamies. Vienmēr, ja vien tas ir mūsu spēkos, problēmu risinām paši. Mēs savu darbu darām pēc labākās sirdsapziņas, nežēlojot spēkus un laiku. Apstāties negrasāmies, šis ir tikai sākums.

Ko Jums patīk darīt brīvajā laikā?
Izstāstīšu par savu hobiju. Esmu traks kalnu fanāts. Tieši kalni ir tie, kas spēj mani “atslēgt” no ikdienas rutīnas, sniedz man 100% atjaunošanos, dod brīdi pabūt ar sevi, ļauj baudīt ainavas un saelpoties svaigo, tīro kalnu gaisu.

vitaly jvkpro 2Dievinu neceļus un asas izjūtas, bet saglabājot prāta skaidrību. Kad ar snovborda dēli traucos no kalna, jūtu pilnīgu brīvību un neierobežotas iespējas. Es ļoti mīlu dabu visās tās izpausmēs, mans otrs hobijs ir velosipēds. Riteņbraukšana ir lielisks veids, kā uzturēt sevi formā un baudīt dabu. Esmu sajūsmā par velobraucieniem kalnos.

Jau no bērnības esmu liels cīņas, īpaši jaukto cīņas mākslu pielūdzējs. Nodarbojos ar brīvo cīņu, karate, boksu un kikboksu. Esmu piedalījies amatieru līmeņa cīņās, 1999.gadā biju Latvijas čempions kategorijā “Otrais svarīgākais svars līdz 44 kg” (Super Flyweight).

Cilvēki, kuri sasnieguši virsotnes jauktajās cīņās vai boksā, mani ļoti motivē un iedvesmo rītos celties un trenēties, 365 rītus gadā. Mēs ar sievu diez gan bieži apmeklējam Eiropā notiekošos UFC (MMA flagmanis) pasākumus. Vienreiz pat lidojām uz Ameriku uz Habiba Nurmagomedova un Konora Makgregora cīņu. Es tajos brīžos jūtos kā bērns, kurš aizvests uz Disnejlendu.

Brīvajā laikā, tas ir, reizi nedēļā ļauju sev uzsmēķēt godam nopelnīto ūdenspīpi un paskatīties cīņu. Laiks ar ģimeni ir laiks ar ģimeni, es to neuzskatu par brīvo laiku. Ģimenei manā dzīves grafikā ir atvēlēta milzīga daļa.

Kad Jūs piedzīvojāt pirmo panākumu?
Mans lielākais panākums vēl ir priekšā. Bet pirmais lai ir 2007.gads, kad nolēmu aiziet no darba, pats uzņemoties atbildību virzīties uz priekšu. Jāatzīst gan, ka pirmos pāris gadus par panākumiem saukt bija grūti.

Kas Jums bija pats grūtākais?
Man pats grūtākais bija sevi pieradināt rītos agri celties, taču doma, ka tas palīdzēs man attīstībā, bija spēcīgāka nekā vēlme palaiskoties gultā. Agru celšanos ieviesu kā ieradumu, un šobrīd vēla celšanās man sagādā krietni vairāk diskomforta nekā agrā. Turklāt šī mazā uzvara man palīdzēja noticēt, ka, esot gana motivētam, iespējams paveikt pat neiespējamo. Tieši tobrīd atvadījos no nožēlojamā vārda “neiespējams”, aiz kura slēpjas praktiski visi cilvēki, lai paliktu drošībā.

Vai Jums ir devīze, misija?
Dari neiespējamo - pārējo izdarīs citi. Nekad nepadodies un ieraudzīsi, kā padodas citi. Viss, kas nenotiek, ir uz labu.

Mana misija ir ļoti vienkārša - gribu uzaudzināt un pareizi izaudzināt savas meitas; gribu atrast harmoniju un balansu sevī. Gribu nopelnīt pietiekamu daudzumu naudas, lai mana ģimene un mīļie ir nodrošināti un varu viegli ziedot naudu cilvēkiem, kam tā ir ārkārtīgi nepieciešama. Nauda, protams, laimi nenes, bet tā dod izvēles brīvību, nekādi mūs neierobežojot, turklāt, izdarot pareizo izvēli, varam kļūt laimīgi. Lūk, tāda, manuprāt, ir laimes formula.

Ko Jūs nekad dzīvē neizdarītu?
Nekad nesaki nekad, bet es nerīkotos zemiski. Nevaru ciest nepārprotamu nodevību, seksuālu vardarbību, pedofīliju. Nevaru sevi iedomāties pat tuvumā šādām lietām, manuprāt, tas ir zemākais, kur cilvēks var krist.

Par ko Jūs sapņojat?
vitaly jvkpro 8Mans sapnis ir nopelnīt 100 000 000 eiro (viens no maniem mentoriem iemācīja nosaukt konkrētu ciparu, nevis runāt nenoteikti). Vēlos saglabāt cieņu, disciplīnu, veselību, būt mīlošs vīrs, lielisks tēvs un mīlēts dēls. Gribu turpināt nodarboties ar sportu un darīt darbu, ko mīlu. Tāpat sapņoju, ka spēšu iedvesmot savas meitas, bet man viņas ir trīs, nodzīvot pilnvērtīgu dzīvi, nepazaudējot to sīkumos. Sapņoju, lai mani vecāki vienmēr ir veseli un blakus, jūtas vajadzīgi un ir tajā klātesoši.

Kas Jums traucē un kas palīdz dzīvot?
Mans ego traucē un palīdz vienlaicīgi. Es ar to nemitīgi cīnos. No vienas puses ego man palīdz pārliecinoši virzīties uz priekšu, bet reizēm man nākas krietni piepūlēties, lai to nomierinātu. Ir labi, kad to izdodas pamanīt un ir kāds, kas man uz to var norādīt.

Protams, katru dienu sastopos ar grūtībām, bet tā ir dzīve. Ja pret grūtībām attiecas kaut kā īpaši, tā var arī sadegt. Ja tā notiek, tad palīdz formula - disciplīna, sports, veselīgs uzturs, pašpārliecinātība. Tā katru dienu, un, ticiet man, dzīvot kļūs vieglāk.

Kāds ir Jūsu novēlējums lasītājiem?
Lasītājiem vēlos ieteikt nodarboties ar sportu, ticēt sev, saglabāt savu “es”, nemelot sev, nebaidīties riskēt, nemitīgi mācīties, nekad nepadoties, izkāpt no savas komforta zonas - nebaidīties izmēģināt kaut ko jaunu. Parūpējieties, lai ap jums ir tikai veiksmīgi cilvēki, jo viņi jūs motivēs virzīties uz priekšu. Apkārtne ir ļoti būtiska. Tieciet vaļā no cilvēkiem, kas jūs bremzē, netic jūsu sapņiem, nemitīgi mēģina jums iestāstīt, ka nesanāks. Tieciet vaļā no visiem tiem, ar kuriem tiekaties tikai brīvdienās, lai iedzertu. Atcerieties, ka katrs cilvēks ienāk mūsu dzīvē ar noteiktu uzdevumu un uz noteiktu laiku. Esiet veseli un mērķtiecīgi. Vēlu visu to labāko!

https://www.jvkpro.com
https://www.facebook.com/jvkpro85
https://www.facebook.com/vitaly.jvk

https://www.instagram.com/jvk.pro/

Comments powered by CComment