ARTOFGIPSY4Ornellas Rudevičas izstāde Art of Gipsy

02.06.2022.
Modernās digitālās mākslas centrā “Digital Art House” tiek atklāta Ornellas Rudevičas – pasaulē pirmā romu mākslinieka un dzejnieka, Kārļa Rudeviča, mazmeitas un mantinieces izstāde.

ARTOFGIPSY22Projekta galvenā ideja – čigānu dvēseles būtības atklāšana, čigānu gara un tā izpausmes elementi. Vēlme parādīt čigānu tautas būtību, mainīt cilvēku izpratni par viņu dzīvesveidu, salauzt stereotipus un iepazīstināt ar čigānu tautas tradīcijām un vērtībām.

Telpā ar meditatīvu atmosfēru, ieskauti bezgalīgā krāsu gammā un čigānu tautas garā un ekspresijā, viesi dosies lieliskā ceļojumā tālajā pagātnē, lai uzsāktu iepazīšanos ar čigānu dvēseli caur gleznām.

Ornella stāsta: “Savos darbos es vēlos dalīties ar savu fantāziju pasauli, savu priekšstatu un ilūziju pasauli, ko es pārceļu uz audekla. Un vēl – mani darbi ir manas tautas vēsture, leģendas un dzīve, tās neparastais ceļš cauri gadsimtiem.

ARTOFGIPSY32Ekspozīcija, kurai nav līdzvērtīgas – tā ir plaša mēroga gleznu kombinācija, kuras iedvesmo ar videoprojekcijām un muzikālo noformējumu.

Digital Art House mākslas telpas atdzīvojas, pateicoties atmosfērai, ko rada projekcijas, mūzika, aromāti, kas iesaista skatītāju un nodod to atmosfēru, kurās šie darbi tika radīti. Izstāde kļūs par brīnišķīgu ceļojumu izcilas mākslinieces un dizaineres, Ornellas Rudevičas, dzīvē.

Piektdienās izstādes viesiem būs iespēja baudīt dzīvu romu mūziku – lustīgas čigānu dziesmas un līganas ģitāras romances.

Priecāsimies Jūs redzēt Art of Gipsy izstādē “Digital Art House” telpās, kurās māksla atdzīvojas (Skolas iela 2) no 1. jūnija līdz 1. jūlijam (no otrdienas līdz svētdienai)!

Comments powered by CComment