Здесь говорят и обсуждают: Бизнес будни; Индустрию красоты и развлечений; Новости Латвии и всего мира

ROMANS KOROVINS 2020.2021

Romans Korovins Zilais dvielis II 2022 18x24cmMĀKSLA XO galerija, 17.03.–09.04.2022

“Parkā tulpe zied... katru gadu, vienā un tajā pašā vietā... meitene vāc nātres zupai... katru maiju... tajā pašā naģenītē))
Kristaps atnāk ar savu zilo dvieli... zem tā paša baltā krūma... pasauļoties...
dzīve sastāv no šādiem ritmiskiem atkārtojumiem... vienādas darbības... reizi dienā... reizi gadā... katru dienu)))
tās var būt viens pret vienu, vai var būt ar izmaiņām. bet pēc būtības tie paliek tie paši... atkārtojumi... diptihi...
šajā gadījumā salīdzināmi divi gadi... 2020, 2021. (to patīkamā pavasara–vasaras daļa) ”Romans Korovins, 2022.

Romana Korovina darbiem – fotogrāfijai, zīmējumam, video vai instalācijai raksturīgs precīzs vērojums, vizuāli paradoksi un humors. Savukārt viņa glezniecība klusi mirdz īpašā gleznieciskā jutīgumā, filozofiskā apcerībā, vienkāršībā un patiesumā. „Pasaule, kas atrodas man apkārt ir priekšmeti ar gaismēnām un kontrastiem...” Kūstošs sniegs, rudens lapas, balta puķe, pīle lidojumā, vējš, glāze, ziepju trauks, ceļš starp priedi un krūmu... ir pieticīgie Romana Korovina stāstu varoņi par glezniecību. “Māksla kļūst par brīnumu, jo tas ir tavs instruments, tava prakse. Vieni meditē, otri glezno. Trešie dzied, ceturtie lūdz Dievu. Patiesībā, kad es gleznoju, man ir tāda sajūta, it kā es būtu atnācis uz grēksūdzi. Kad mācītājs atlaiž grēkus, sajūta ir tāda, it kā tu nupat būtu pabeidzis gleznu.” (Romans Korovins)

Romans Korovins (1973) beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu (1997). Izstādēs piedalās kopš 1991. gada. Sadarbībā ar tādiem izstāžu kuratoriem kā Viktors Miziano, Marks Gisborns, Haralds Zēmans, Kristina Ditriha, Alise Tīfentāla, Daiga Rudzāte, Iliana Veinberga, Solvita Krese, Ieva Kalniņa u.c. Romana Korovina darbi eksponēti daudzās Eiropas valstīs un ASV.

Romans Korovins vairākkārt nominēts Purvīša balvai – 2018, 2009, 2008. Saņēmis Latvijas Gada balvu fotogrāfijā - 2006. un 2007. gadā. Viņa darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā, kā arī privātkolekcijās Eiropā un ASV.

MĀKSLA XO GALERIJA
Elizabetes 14, Rīga, LV 1010, Latvija.
Tel. +37129482098,
www.makslaxogalerija.lv,
Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Разработано с JooMix.