Здесь говорят и обсуждают: Бизнес будни; Индустрию красоты и развлечений; Новости Латвии и всего мира

Profesionāla fitnesa trenere

luiza straume 1Luīza Īva Straume

Sieviete dzimusi un augusi Rīgā, aktīvi attīstās un nododas savam darbam. Luīza Īva ir funkcionālā fitnesa trenere un atlēte. Pagātnē nodarbojās ar CrossFit, bet pašlaik attīsta savus spēkus trīscīņā. 2019. gadā WPC/WPO Latvijas Čempionātā spēka trīscīņā ir uzstādījusi Latvijas rekordus 5 kategorijās un ieguva absolūto vērtējumu. Šodien viņa ciemojas pie mums un atbild uz spletnik.lv jautājumiem.

Kā sākās Jūsu ceļš?
Mans ceļš sākās visai neparasti - jau no bērnības biju ļoti talantīga mūzikā un mācījos EDMV mūzikas skolā par mūziķi. Es spēlēju vijoli, klavieres un biju arī talantīga komponiste. Jau no 6 gadu vecuma biju pieradusi pie lielas disciplīnas, prasībām un neatlaidīga darba. Biju ieguvusi vairāk kā 15 godalgas un pedagogi uz mani lika lielas cerības. Taču gadiem ejot un slodzei augot es atskārtu, ka es nevēlos būt soliste un vijoles spēle nav mana sapņu nodarbošanās. Tāpat arī, nespēju tikt galā ar nežēlīgo stresu pirms uzstāšanās reizēm un mana mentālā veselība pateica ''Nē!'' profesionālajai mūziķa karjerai.

Kāds bija pagrieziena punkts Jūsu dzīvē?
Pēc tam, kad 10. klasē biju nomainījusi skolu un izvēlējusies mazākas slodzes mūzikas skolu, pamazām paralēli mūzikai sāku meklēt kādu jaunu nodarbošanos. Sports man nekad nebija bijis tuvs. Es vienmēr visiem teicu, ka esmu ar sportu uz Jūs, un, ja kāds kaut ko ierunājās par veselīgu ēšanu, es vienmēr riebumā novaibstījos.
Taču sēžot mājās garlaicībā, man radās ideja pameklēt YouTube ''Kā iegūt slaidākus ikrus'' - tur bija dažādi vingrojumi un es tiem ķēros klāt. Es vienmēr esmu bijusi slaida un man nebija liekā svara, taču vienmēr biju kritiska un gribēju uzlabot savu figūru. Tā nu ātri vien es sāku pildīt ne tikai vingrinājumus ikriem, bet visus iespējamos vingrinājumus, kurus varēju atrast YouTube. Es biju kā apsēsta - es pavadīju apmēram 6 stundas dienā, taisot dažādas vingrinājumu rutīnas no YouTube.

Es neko nesapratu no sporta - ne to, kas ir ''sešpaka'', ne kas ir ''tricepsi'' u.t.t. - būdama profesionāla mūziķe es dzīvoju kā būrī. Taču tad es YouTube ieraudzīju sievieti vārdā Christine Khuri (tagad Roderick). Es pirmo reizi mūžā ieraudzīju sešpaku uz sievietes un uzreiz sapratu, ka es gribu būt tāda, kāda bija viņa. Viņa izskatījās pašpārliecināta, spēcīga un bezbailīga. Arī es tāda gribēju būt.

Tā es ar laiku nonācu trenažieru zālē, kur visus trenerus šokēju ar to, cik ļoti es biju gatava strādāt un ieguldīties. Pēc kāda laika es nokļuvu arī CrossFit zālē un sāku piedalīties sacensībās, taču pagājušogad sapratu, ka mans potenciāls slēpjās tieši maksimālajā spēkā, tāpēc tagad turpinu savu sportisko karjeru, fokusējoties uz spēka trīscīņu. Paralēli tam arī izmācījos par treneri - mācību laikā sapratu, cik ļoti daudz gribu zināt un sapratu, ka šī ir niša, par kuru gribu zināt visu, tāpēc papildus sāku iziet dažādus kursus angliski.

Ar ko Jūs visvairāk lepojaties?
Es lepojos ar savu mērķtiecību un strādāt vēlmi. Būdama trenere es redzu, cik daudziem cilvēkiem nav vēlmes kaut ko mainīt savā dzīvē un ieguldīt darbu, taču man šīs lietas nesagādā problēmas. Man patīk smags darbs - man patīk pavadīt laiku zālē un apzināties, ka katra kustība ko veicu, pēc tam atmaksāsies sacensībās.

Kādas ir Jūsu spēcīgākās īpašības?
luiza straume 2Manuprāt, viena no manām visspēcīgākajām īpašībām ir vēlme izzināt, kā arī radošums. Šo īpašību kopums ir mani izveidojis kā treneri, pie kuras cilvēki nāk ar patīkamu satraukumu un notur cilvēkos interesi. Viena no manas ikdienas svarīgām sastāvdaļām ir nepārtraukta pilnveide - es regulāri klausos un lasu materiālus, ar kuriem papildināt savas zināšanas. Man interesē sīkumi un man interesē, kā visu procesu, kam iziet cauri mani klienti, padarīt maksimāli efektīvu un veiksmīgu. Iespējams netipiski, bet man patīk mioloģija, neirozinātne, fizioloģija un vēl daudzas specifiskas nozares. Tāpat arī, vienmēr esmu bijusi ieinteresēta zinātnē un zinātniski pierādītās treniņu pieejās.

Tāpat arī, kā jau mūziķe būdama, esmu visai mākslinieciska un radoša, tāpēc visi treniņi, ko izveidoju, ir izveidoti ne tikai vadoties pēc pierādītām metodēm un zinātnieku rekomendētā, bet izmantojot manu radošumu - tas palīdz procesu padarīt ne tikai daudz interesantāku, bet arī efektīvāku! Piemēram, esmu taisījusi treniņus tumsā (arī tā ir pierādīta metode), tāpat arī treniņam pievienojusi smaržu terapiju.

Kas šobrīd notiek ar Jūsu nodarbi? Kādi ir plāni?
Pašreiz es aktīvi turpinu darboties kā trenere - šajā pandēmijas laikā cilvēkiem ir īpaši liela vajadzība kustēties un uzturēt sevi formā, īpaši tiem, kas strādā no mājām. Biznesa plānus gan es atstāšu noslēpumā.

Apraksties savu ideālu dienu.
Mana ideālā diena noteikti sākās ar garšīgām un kārtīgām brokastīm. Pēc tam droši vien seko pamatīgs un pagarš treniņš jautrā kompānijā, kur var ne tikai kliegt sāpēs, bet arī smieties, vēderu turēdama. Pēc tam sekotu kafija un došanās uz ostu, lai brauktu ar Tallink - esmu ļoti liela fane prāmjiem, un lai arī cik reižu es brauktu ar Tallink, man nekad neapnīk. Obligāta sastāvdaļa vakaram būtu arī Tallink vakariņas Zviedru galdā, es tās dievinu. Un, protams, laba kompānija un labs vakara šovs.

Kā Jūs raksturotu draugi, cilvēki, kuri Jūs ļoti labi pazīst?
Tuvinieki mani raksturo kā smaidīgu, zinātkāru, mērķtiecīgu, neatlaidīgu un arī jautru, savukārt kliente, kurai palūdzu raksturot mani, raksturo mani šādi: ''Mērķtiecīga, precīza un komunikabla. Vienmēr atradīs jebkurai situācijai risinājumu. Ar interesi un individuālu pieeju katram klientam. Skaidri un saprotami komunicē un ievēro pieklājības normas. Visam vienmēr pieiet ar pozitīvu pieeju un dalās ar savu pozitīvismu arī ar draugiem.''

Vai Jums ir personīga veiksmes recepte? Pastāstiet par to?
Mana recepte ir uzticēt visu Dievam un aktīvi ticēt, ka Viņš vienmēr visu vērsīs par labu. Pirms tam, kad ceļu lielus svarus, es katru reizi apliecinu sev, ka ''Jēzus vārdā es varu pacelt jebko, jo Viņa spēkā es varu visu''. Šis nav 'pantiņš' vai māņticība - ja to kāds skaitīs kā pantiņu, nesaprotot, ko saka, tas, protams, neko nemainīs dzīvē.

Uz kādu jautājumu Jūs vēlētos atbildēt, bet Jums nekad netika uzdots šis jautājums?
Tā kā es šad tad (ne pārāk bieži, taču tas gadās) saņemu kādu negatīvu komentāru sociālajās vietnēs par savu izskatu, es vēlos šiem cilvēkiem pateikt šo:

Pirmkārt, es nevienam neesmu jautājusi, ko viņi domā par manu izskatu. Mani tas neinteresē - tie cilvēki, kuri mani ciena un mīl, tiem nav iebildumu pret manu izskatu un tie redz manā izskatā smago darbu, kuru esmu ieguldījusi. Tāpat arī, es nevienam facebook zem bildes nekomentēju ''Fuj, cik tu resna, Tev ir tik liels tauku procents!''

Otrkārt, man patīk mans izskats un es uz to esmu gājusi apzināti - tas nenotiek netīšām, jo uztaisīju vienu pietupienu par daudz. Man patīk, kā muskuļi izskatās uz sievietēm un būdama zinoša par muskuļiem varu pateikt vienu - cilvēkiem ar lielākiem muskuļiem ir daudz mazāku veselības problēmu nekā tiem, kuriem muskulatūra ir tik vāja. Neaizvainosim cits citu - es nevienam nespiežu kļūt muskuļainam - kāpēc Tu domā, ka Tev ir kāds devis tiesības mani aizvainot? Man patika, kā mūsu draudzes mācītājs reiz teica: ''Tur nevajag nekādu lielo galvu, lai pateiktu kaut ko sliktu. Māksla, tas ir pateikt kaut ko labu!''

https://www.instagram.com/art_of_fitness_training
https://www.facebook.com/art_of_fitness_training

Разработано с JooMix.