Здесь говорят и обсуждают: Бизнес будни; Индустрию красоты и развлечений; Новости Латвии и всего мира

Playoff Arena

playoff arenaFutbola un izklaides halle

Cienījamie lasītāji, tāpat kā iepriekš, iepazīstinām jūs ar mūsu pilsētas unikālajiem un interesantiem cilvēkiem. Šodien spletnik.lv viesojas divi virieši Kristofers Ritovs un Ilvars Koscinkevičs, liela un mūsu valstij nepieciešama projekta dibinātāji. "Playoff Arena" ir futbola un izklaides halle ar 7 mini-pitch laukumiem (11x20m) Rīgā pie Kalnciema tilta. Mūsu viesi atbildēja uz mūsu jautājumiem un pastāstīja par savu biznesu no paša sākuma līdz šodienai.

Lūdzu, iepazīstiniet ar sevi.
Ilvars: Ja nebūtu izklaides un futbola halles «Playoff Arena», droši vien nebūtu arī mūsu šajā sarunā. Tāpēc – ja runājam par halli, mēs parasti runājam par abiem – gan Kristoferu, gan mani, kas kopā šo projektu sāka 2020. gadā, tolaik vēl tikai liekot kopā bildi Excel tabulās. Un – arī tagad, kad pandēmija nolikusi uz ceļgaliem daudzus uzņēmumus, tajā skaitā – mūs, zaudējot virkni darbinieku, mēs arvien abi turamies kopā. Mēs negribam padoties, jo ticam «Playoff Arena» idejai un saturam ilgtermiņā. Tie mēneši, kuros mums pandēmijas laikā ir izdevies pastrādāt, spilgti pierādījuši, ka sabiedrībai šis projekts ļoti patīk. To apliecināja klientu plūsma un skaita pieaugums šā gada septembrī un oktobra sākumā, sākoties jaunajai iekštelpu sezonai.
Kristofers: Var teikt, ka halli piepildīja visi iespējamie klientu segmenti – no rītiem pie mums sportoja bērnudārza audzēkņi, pa dienu – skolnieki, pēcpusdienā nāca trenēties bērni un jaunieši jau savu futbola klubu treniņos, bet vakaros bija bagātīgs sporta entuziastu un futbola amatieru laiks. Tikmēr nedēļas nogalēs dominēja bērnu un vecpuišu ballītes, kā arī kolektīvu saliedēšanās pasākumi.
Ilvars: Bet, ja īsumā jāatbild uz jautājumu tieši, es nāku no Gaiziņkalna, – proti, esmu madonietis, bet Kristofers – rīdzinieks, kurš daudzus gadus mācījies, dzīvojis un strādājis Francijā.

Ar ko jūs nodarbojies? Kā sākās jūsu ceļš?
Kristofers: Mani vecāki ir mediķi, tētis reizē arī uzņēmējs. Iespējams, tāpēc arī pats aizgāju šo ceļu – mācījos Banku augstskolā, pēc tam arī universitātē Bordo. Daudzus gadus mana pamatnodarbe bija koka karkasa ēku projektēšana, ražošana un celtniecība Francijā. Tur arī pirmo reizi saskāros ar tādiem projektiem kā «mini-pitch» futbola halles. Redzot, cik Eiropā tā lieta ir populāra, nolēmu tādu realizēt arī Latvijā.
Ilvars: Es jau teju 20 gadus esmu sporta žurnālistikā. Mana kaislība arvien ir futbola spēļu komentēšana, sākot ar Latvijas izlasi un Anglijas Premjerlīgu un beidzot ar Eiropas čempionātu un Pasaules kausu.

Kāds bija pagrieziena punkts jūsu dzīvē?
Kristofers: Domāju, tādi bija divi – 2017. gadā, kad ar Ilvaru iepazināmies, un 2020. gada sākumā, kad spiedām viens otram roku un teicām – aiziet, būvējām «Playoff Arena»!
Ilvars: Zīmīgi, ka līdz 2020. gada sākumam bijām tikušies tikai vienreiz uz vienu stundu ilgu sarunu. Var teikt, ka, sākot darbu pie «Playoff Arena» projekta, bijām sveši cilvēki.
Kristofers: Ko nevarētu teikt par šī brīža situāciju, kad saprotamies lieliski!

Ar ko jūs visvairāk lepojaties?
Kristofers: Ar to, ka mums izdevās izveidot skaistu un modernu halli, kas lieliski der jebkurai klientu grupai. Pie mums ir labi gan amatieru sportistiem, gan māmiņām ar bērniem, jo viņiem ir īpaša bērnu istaba, nemaz nerunājot par 100 dažādām galda spēlēm, kuras var baudīt ikviens apmeklētājs. Mammas ir patīkami pārsteigtas, kad sakām, jūs droši varat iebraukt hallē ar visiem bērnu ratiņiem. Līdz ar to bērnu ballītēm esam kļuvuši par īpašu vietu Rīgā. Ir ļoti ērti, jo arī autostāvvieta ir pie pašām halles durvīm.
Ilvars: Pēdējos 20 gadus pārsvarā esmu spēlējis futbolu 11 pret 11. Var teikt, nekas cits mani vienkārši neinteresēja, bet – kad pirmo reizi izmēģināju «mini-pitch» 4 pret 4, biju patīkami šokēts. Tas ir nereāli aizraujošs formāts. Es draugiem smejos, – ja gribat kontrolēt savu svaru, tad ir jāspēlē futbols pie manis divreiz nedēļā pa stundai vai pusotrai, un jums nekad ar svaru nebūs problēmas. Īsi sakot, lepojos, ka mēs radījām Baltijā unikālu futbola spēli 4 pret 4 ar bortiem un tīklu apkārt, lai bumba nemitīgi būtu spēlē. Turklāt – šajā formātā nav nepieciešamas īpašas futbola prasmes. Kā es saku – gribi izskrieties, nāc pie mums. Vēl man ir gandarījums par to pilno komplektu, ko piedāvājam saviem apmeklētājiem – futbols, pirts, izklaides zona, bērnu istaba, arī bezmaksas stāvvieta, kas nav mazsvarīgi.

Kādas ir jūsu spēcīgākās īpašības?
Kristofers: Laba plānošana un iecerētā novešana līdz rezultātam. Citādi jau nav jēgas kaut ko sākt, ja nav redzams, kas būs tas kvalitatīvais iznākums.
Ilvars: Varu tikai piekrist – kaut kādā mērā var teikt, ka domāšanā un vērtībās mēs esam uz viena viļņa. Ir vieglāk strādāt, ja vari uzticēties kolēģim.

Kas šobrīd notiek ar jūsu biznesu? Kādi ir plāni?
Kristofers: Gads kopš 2020. gada 1. oktobra, kad vērām halles durvis, bijis ļoti izaicinošs. Esam varējušo strādāt tikai dažus mēnešus, un – tie paši bijuši ar būtiskiem ierobežojumiem. Tas diemžēl nav palicis bez sekām, jo tieši tagad – 2021. gada oktobrī sākām četru futbola laukumu demontāžu, jo – nestrādājot nevaram pelnīt un samaksāt savus rēķinus, kas nekur nepazūd arī pandēmijas laikā.
Ilvars: Mums paliek trīs futbola laukumi un visa pārējā infrastruktūra – pirts, kafejnīca, spēļu un izklaides zona. Var teikt, ka viss paliek, kā līdz šim, tikai izmēros būsim mazāki. Būsim liesāki, bet noteikti tamdēļ nelaidīsim zemāku kvalitātes latiņu. Šis laiks daudziem bijis grūts. Ticam, ka izdosies pandēmijas izaicinājums pārvarēt. Ar nepacietību gaidām, kad pret Covid-19 vakcinētie atkal drīkstēs sportot telpās un varēsim ieskrieties. Pēc tam domāsim, kā atkal iet plašumā. Mūsu ambīcijas ir vairākas šādas halles, un – ne Latvijā vien!

Apraksties savu ideālu dienu.
Kristofers: Tas ir viegli – pilna halle ar cilvēkiem, kas spēlē futbolu, iet pirtī, bauda dzirkstošos dzērienus un spēlē galda spēles.
Ilvars: Un vakara beigās vai nākamajā rītā mēs paši tiekam pie futbola 4 pret 4 spēlēšanas, jo man personīgi regulāra sportošana ir izšķiroši svarīga labai pašsajūtai. Ja vēl dienas beigās izdodas vakars kopā ar ģimeni, palasīt grāmatu vai uzspēlēt ģitāru, laime ir pilnīga.

Kā jūs raksturotu draugi, cilvēki, kuri jūs ļoti labi pazīst?
Ilvars: Pats sarežģītākais jautājums mums, un vieglākais – draugiem. (Smejas.) Ok, es varu pateikt par Kristoferu. Es apbrīnoju viņa aso prātu – spēju ātri uztvert informāciju, to izsijāt un izdarīt secinājumus, kas jau noved pie nākamā loģiskā soļa. Bet kaut ko citu gaidīt no cilvēka, kurš sasniedzis doktorantūru, laikam jau nemaz arī nevar. (Smaida.)
Kristofers: Ilvars ir absolūti futbola atkarīgais un nereāli labs cilvēks. Tieši Ilvara cilvēciskās īpašības ir par pamatu mūsu sadarbībai. Esmu uzņēmējdarbībā gandrīz 15 gadus, un nekad man nav bijusi iespēja strādāt ar tik gaišu, godīgu un nesavtīgu cilvēku, kam varu uzticēties par 110%. Ilvars ir izcils partneris.

Vai jums ir personīga veiksmes recepte? Pastāstiet par to?
Ilvars: Godīgums. Ne tikai attiecībā uz cilvēkiem, bet arī lietām, ko dari – ja sniedz pakalpojumu, cieni to cilvēku, kurš par to tērē naudu. Es neticu veiksmēm bez seguma. Proti, nepiedalos loterijās, jo neticu, ka var uzvarēt tāpat vien bez ieguldīta kvalitatīva darba un laika.
Kristofers: Darbaspējas. Bez neiedomājama apjoma darba neticu, ka šajā dzīvē ir iespējams kaut ko sasniegt.
10. Uz kādu jautājumu Jūs vēlētos atbildēt, bet Jums nekad netika uzdots šis jautājums?
Ilvars: Man drīzāk gribētos uzdot jautājumu, kas ir tas optimālais dzīves modelis, lai dzīves beigās nebūtu jānožēlo tas, kā esmu dzīvojis.
Kristofers: Man gribētos uzdot jautājumu – kādēļ cilvēki nevarētu būt vienotāki kāda kopēja un cēla mērķa vārdā? Baltijas ceļš parādīja, ka var, bet tas bija tik sen.

https://playoff.lv/
https://www.instagram.com/playoffarena/

https://www.facebook.com/PlayoffArena
https://twitter.com/PlayoffArena
https://www.linkedin.com/company/65559170

Разработано с JooMix.