Здесь говорят и обсуждают: Бизнес будни; Индустрию красоты и развлечений; Новости Латвии и всего мира

Profesionālais friziermākslinieks

elmars kukjansBlic-intervija ar Elmāru Kukjanu

Skaistumkopšanas salona „Matu Vēstnieki” frizieris un „Hair bar Elmar Kukyan” salonu īpašnieks, radošais direktors, skaistuma skolas pedagogs, izstrādājis savu programmu frizieru apmācībām un sadarbojas ar Latvijas un Krievijas skatuves māksliniekiem.

Kā sākās Jūsu radošais ceļš?
Esmu dzimis Daugavpilī, dzīvojis un mācijies šajā pilsētā, pabeidzu 12.vidusskolu un uzsāku savas gaitas friziermākslā.

Pirms 9 gadiem esmu uzsācis savas gaitas skaistumkopšanas sfērā. Sākās šis ceļš ar to, ka nezināju ko tieši gribu studēt, jo uz to brīdi biju DU students sporta katedrā. Skolas laikā biju nodarbojies ar hokeju 8 gadus, diemžēl nācās to atstāt par sirdslietu-hobiju.

Nonācu pie lēmuma, ka būs jāpamet Daugavpils un jādodas uz ārzemēm pie draugiem strādāt melno darbu. Taču ieteica man izmācīties par frizieri un man bija jautajums – “KO??? Es un frizieris?!”. Bet tad apdomāju, pamēgināju un sapratu ka kaut kas sanāk un ir pacietība darboties radošajā sfērā.

Kāds bija pagrieziena punkts Jūsu dzīvē?
Pagrieziena punkts bija aptuveni pēc 2 gadiem, kad biju jau vairākas reizes metis instrumentus pie malas, jo nevarēju sevi apliecināt kā meistars un iegūt klientu uzticību. Es apdomāju un aizgāju paaugstināt kvalifikāciju šajā jomā Rīgas spēcigakajā skolā, uz to laiku Create in Riga pabeidzot kursus. Es izgāju jau spēcigs zinošs meistars, sapratu ko un priekš kā es daru, un kā sevi apliecināt ar jaunām zināšanām. Mani pieņēma darbā salons „Pastelle”, es sapratu ka atpakaļ ceļa nav, ir jaiet caur visām grūtībām uz priekšu.

Ar ko Jūs visvairāk lepojaties?
Esmu lepns ar saviem vecākiem draugiem un pats ar sevi, jo tieši viņi nāca man pretī uz to brīdi. Es praktizējos, griezu matus visās iespējamās vietās. jo bija nepieciešama pieredzi.

Kādas ir Jūsu spēcīgākās īpašības?
Ar to tagad arī izceļos - ar savām stiprajām pusēm, griezumiem un krāsojumiem. Daži publiski cilvēki sauc mani par juvelieri.

Kas šobrīd notiek ar Jūsu darbu? Kādi ir plāni?
Šobrīd nevar ieskrieties sakarā ar ierobežojumiem. Nu jau 2 gadus esmu matu salona „Vēstnieki” īpašnieks un kāreiz uznāca covid laiks. Klienti nāk, bet ļoti ierobežoti jāapkalpo, nedaudz ierāmē spējas tieši salonā. Tas kas visvairāk nepatīk jebkuram frizierim. Uz doto brīdi plānsir uzturēt biznesu, sastādīt plānus uz nākošo gadu, bet vispārīgs plāns ir sākt apmācīt frizierus iesācējus, taču tas aizņems daudz personīgā laika.

Aprakstiet savu ideālu dienu.
Ideālā diena ir tāda, kad ir dzīves režīmā, kad viss notiek kustībā, salonā darbojas meistari, klienti nāk, interesējas par jauno kosmētiku „Eleven” un tu tajā brīdī vēro visu un apmāci kādu no topošajiem meistariem, ieguldi savas prasmes un zināšanas citā cilvēkā.

Kā Jūs raksturotu draugi, cilvēki, kuri Jūs ļoti labi pazīst?
Labs jautājums, kā mani raksturotu draugi. Bieži vien dzirdu, ka esmu inteliģents un mierīgs, nelienu citu dzīvē un nerunāju baumas. Ja kādam paliek skumīgi, vai ir radušās priblēmas, tie grib ar mani parunāties.

Vai Jums ir personīga veiksmes recepte? Pastāstiet par to?
Personīgā veiksmes recepte - nevajag skriet vilcienam pa priekšu. Es savu recepti esmu pieķeris tikai pagaišgad, kad sapratu, ka viss notiek vajadzīgajā brīdī. Ja godīgi, tad iziet cauri diskomfortam, problēmām, nedienām, tas finālā noved pie veiksmes. Uzvaras es varu nosaukt par veiksmes recepti, un protams kritika, kas mani vienmēr dzen uz priekšu.

https://www.instagram.com/elmars_kukjans/

Разработано с JooMix.