Здесь говорят и обсуждают: Бизнес будни; Индустрию красоты и развлечений; Новости Латвии и всего мира

Kā savu hobiju un talantus pārvērst uzņēmējdarbībā!

cindywanderlust1Sindija Bokāne vai Cindy Wanderlust

Mūsu šodienas viese neskaitāmas reizes bija sevī ieklausījusies un tagad vada savu biznesu. Zemāk ir viņas stāsts.

Lūdzu, iepazīstiniet ar sevi. Kāds ir Jūsu vārds? No kurienes Jūs esat?
Mans vārds ir Sindija Bokāne, esmu aktīva rīdziniece, lai gan dzimtā pilsēta man ir Dobele. Tā ir pavisam neliela mapilsēta, kurā pavadīju savus pirmos 16 dzīves gadus. Vēlāk jau gan mācības, gan darbu uzsāku jau vidusskolas vecuma posmā Rīgā. Vēlāk ieguvu augstāko izglītību Latvijas Universitātē Sociālo zinātņu fakultātē komunikācijas specialitātē. Pašlaik vadu savu uzņēmumu SIA CINDY MEDIA un nodarbojos ar digitālo mārketingu, satura veidošanu sociālos tīklos gan savam personīgajam zīmolam, gan arī citiem uzņēmuma sociālo tīklu profiliem, vadot Instagram apmācību kursus.

Ar ko Jūs nodarbojies? Kā sākās Jūsu ceļš?
cindywanderlust5Mani vienmēr ir interesējusi komunikācija, tas arī man pašai padodas vislabāk, tāpēc ir pavisam skaidrs kāpēc darbojos šajā jomā un esmu atradusi kā savu hobiju un talantus pārvērst uzņēmējdarbībā. Digitālā satura veidošana ir mana ikdiena, es tam veltu pietiekami daudz laika un darba, arī papildus interesi, lai varētu palīdzēt citiem veidot atpazīstamību un ienākumus ar sociālajiem tīkliem, runājot tieši par Instagram. Esmu izveidojusi programmu, ko attīstu jau 2,5 gadus, apmācot satura veidotājus ar Instagram lietotprasmēm personīgajām un uzņēmuma vajadzībām. Mani ļoti iedvesmo citu cilvēku panākumi, tāpēc vienmēr tiecos sasniegt arī savus.

Kāds bija pagrieziena punkts Jūsu dzīvē?
Tādi ir bijuši vairāki, taču visspilgtākais, kas ir saistīts tieši ar manu pašreizējo karjeru, ir vidusskolas posms, kurā es pati sāku paralēli mācībām meklēt iespējas kā nopelnīt un sāku krāt pieredzi mārketingā, nodarbojoties ar produktu reklamēšanu tirdzniecības centros. Tas man deva papildus pārliecību, praksi, drosmi, zināšanas un prasmes kopumā komunikācijā ar cilvēkiem, prezentējot ne tikai zīmolu, bet arī sevi. Jo es sapratu, ka cilvēku izvēlas iegādāties kādu preci vai pakalpojumu vairāk, ja veidojas uzticība cilvēkam, kurš par šo zīmolu runā. Tātad cilvēks idejiski pērk no cilvēka. Manuprāt, tā ir gudrība, kas ir jāpatur prātā pārdošanas jomā. Pagrieziens bija tajā, ka es sāku kļūt patstāvīga, jo, lai es kaut ko iegūtu, man vienmēr bija nepieciešams darbs. Vecāki mani ir atbalstījuši visā, pateicos viņiem par to, ka arī par daudz mani nelutināja (smejos), jo bez motivācijas ir grūti censties būt izcilam un pamanītam.

Ar ko Jūs visvairāk lepojaties?
Visvairāk lepojos, ka neskaitāmas reizes esmu sevī ieklausījusies, un tikai sevī, neņemot vērā citu apkārtējo viedokli. Lepojos, ka savā dzīves ceļā esmu sev pati uzticējusies uz visiem 100% un arī tam ir liela nozīme - ticēt sev, jo, ja mēs paši sev neticam, citi to arī nedarīs. Varētu teikt, ka tā ir mana panākumu atslēga arī šodien.

Kādas ir Jūsu spēcīgākās īpašības?
cindywanderlust4Manas spēcīgākās īpašības ir prasme organizēt savu un citu cilvēku darbu, prasmes ieklausīties un piedāvāt klientam tieši to, kas ir nepieciešams, kā arī, protams, attieksmes jautājums - ja darīt, tad uz maksimālo kvalitāti. Prasmes strādāt ar nepaceltu galvu, tiekties uz mērķi un to īstenot, neraugoties ne uz ko. Prasmes strādāt ar iekšējo emocionālo pasauli, jo mums, sievietēm jūtas mēdz skriet pa priekšu un tikai tad domas un situācijas loģiskā puse, bet arī tas ir bieži man ļāvis noķlūt vietās un projektos, kas rezultātā nes negaidītus panākumus.

Kas šobrīd notiek ar Jūsu darbu / biznesu? Kādi ir plāni?
Pašreizējā punktā esmu uz nelielu pārmaiņu sliekšņa, jo ir sajūta, ka vēlos sasniegt savu nākamo attīstības virsotni, iziet no komforta zonas, radīt jaunas idejas un pārvērst tās pakalpojumus, kas maniem sekotājiem un klientu lokam būtu aktuāli. Svarīgi ir sekot līdzi attīstībai, tendencēm, arī tam, ko dara konkurenti, jo ir jābūt soli priekšā. Turpināšu darboties ar Instagram un citu sociālo tīklu apmācībām, kā arī ar sava skaistumkopšanas internetveikala veidošanu un sava personīgā zīmola attīstību.

Apraksties savu ideālu dienu.
cindywanderlust2Man pat vairāk patīk darba dienas nekā brīvdienas, jo ļoti labi jūtos produktīvā noskaņojumā, kā arī darbā, kuru varu veikt pēc saviem ieskatiem, nesteidzīgi, baudot kafiju un cilvēkus, ar kuriem komunicēju. Īsumā. Taču, jā, mana ideālā dienā ir možs agrs rīts, kuru sāku ar kafijas krūzi, lasāmvielu vai sportu, kas ir atkarīgs no dienas un noskaņojuma, turpinot to ar sātīgām brokastīm, ziņu izlasīšanu savos sociālajos tīklos, kas ir ikdienas pamata rutīna, un tad jau tālākās dienas darba gaitas, kas mani iedvesmo un dara laimīgu. Vakarpusi vienmēr cenšos atbrīvot un esmu iemācījusies telefonu pavisam nolikt malā, baudot gardas vakariņas, kas var arī būt kāds pasūtījums vai retāk pašas gatavots ēdiens, apvienojot to ar pastaigu, braukšanu auto vai došanos dabā.

Kā Jūs raksturotu draugi, cilvēki, kuri Jūs ļoti labi pazīst?
Visbiežāk mani raksturo kā “spridzekli”, par ko parasti pasmejos, taču tā laikam arī tomēr ir taisnība, jo cilvēki manī saskata daudz enerģijas, pozitīvisma, smaidu un prieku. Es domāju, ka tieši tā mani cilvēki arī uztver.

Vai Jums ir personīga veiksmes recepte? Pastāstiet par to?
cindywanderlust3Bet tas taču būtu firmas noslēpums, vai ne? Atkal smejos, bet vispār, jā, tādai ir jābūt, jo teiktu, ka šī veiksmes recepte ir nemitīgi mainīga. Tā uzlabojas, bet tikai tāpēc, ka laikus ir pamanītas kļūdas, citreiz tās var būt arī nepamanītas un izlabotas krietni vēlāk, bet, uzņemoties jaunus riskus un iespējas, atklājas jauni pavērsieni. Kļūda būtu palikt esošā punktā pārāk ilgi, tas attīstībai nepatīk un attīstībai ir nepieciešamas pārmaiņas. Tā ir visa praktiskā puse. Gribētu pamatot, ka ļoti būtiska ir arī otra puse - iekšējās emocijas. Nav iespējams sasniegt ilgstošus panākumus bez atbildīgas un godīgas attieksmes pret citiem cilvēkiem. Mēs sevi liekam pirmajā vietā, kad vēlamies atpūsties un sakrāt spēkus, bet karjeras ziņā citi cilvēki ir pirmajā vietā un jo labāk mēs spēsim atrisināt citu problēmas, jo vairāk un pieprasītāki mēs kļūsim. Padoms manai receptei - vienmēr izdarīt vairāk nekā Tev palūdz!

Uz kādu jautājumu Jūs vēlētos atbildēt, bet Jums nekad netika uzdots šis jautājums?
Interesanti, bet maz cilvēku zina, ka arī esmu bijusi sportiste jau agrā bērna vecumā, agrāk spēlēju rokasbumbu (handbolu), kopumā 6 gadus, arī Latvijas izlases sastāvā, biju savas komandas kapteine visus šos gadus un centra saspēles vadītāja. Šī pieredze un dzīves posms ir tāds, kuru vienmēr atcerēšos ar vislielāko sirds siltumu, nekas manu bērnību un pirms pilngadības posmu neizceļ tik ļoti. Tās ir pašas labākās atmiņas. Tāds būtu jautājums - kas ir Tavas labākās bērnības atmiņas. Vērtības, ko ieguvu: draudzība, komandas gars, uzvara, zaudējums, fiziskie treniņi un visam pāri liels prieks ir lielākā mana vērtība, ko turu sevī. To saprot tikai tiek, kas ir dzīvojuši sportam. Tā ir fantastiska pasaule, kura man šodien ir devusi daudz un izveidojusi par cilvēku, kas es esmu šodien. 

https://www.instagram.com/cindywanderlust/

https://www.facebook.com/sindija.bokane/

https://www.linkedin.com/in/sindijab/

https://twitter.com/sindijabokane

https://vm.tiktok.com/ZMdm95JL3/

Разработано с JooMix.