Здесь говорят и обсуждают: Бизнес будни; Индустрию красоты и развлечений; Новости Латвии и всего мира

Spiiid Botanics - dizaina elements

gunita olipova 1Runā par Latvijas zīmolu kopā ar radītāju Gunitu Oļipovu

Latvijā rādīts zīmols Spiiid Botanics, kurš izgatavo dažādus mākslas darbus epoksīda sveķos ar īstiem iestrādātiem Latvijas dabas augiem un ziediem. Īsts mākslas roku darbs, kurš ir rādīts ar mīlestību. Mums izdevās sazināties ar šī brīnišķīgā mērķa ideoloģisko iedvesmotāju.

Gunitas Oļipovas dzimtā puse ir Zentene, Tukuma novads, pašlaik jau 12 gadus viņa dzīvo pilsētā, kura Latvijā ieguvusi viņas mīlētākās pilsētas statusu – Sigulda.

Mūsu lielajā intervijā par visu sīkāk.

Pastāstiet par sevi, par savu uzņēmumu. Kur sākās Jūsu ceļš?
Esmu Latvijas zīmola “Spiiid Botanics’’ radītāja. Šajā jomā iepriekšējās pieredzes nebija, viss, lai produkts taptu ir apgūts pašmācību ceļā. Līdzšinējā darba pieredze esmu strādājusi vairākus gadus par konditori, kas aŗi bija mana pirmā profesija ko ieguvu mācoties, ir iegūta darba pieredze Siguldas. Piena kvalitātes kontroles laboratorijā kā laborantei un datu ievades operatore, šī gūtā darba pieredze man ir devusi sava veida dzīves mācību/pieredzi darbā un lielu neatlaidību mērķu sasniegšanā, kas arī noderēja produkta attīstībā.
2021. gada janvārī absolvēju Rīgas Biznesa vadības koledžu Komerczinības, kā mārketinga un pārdošanas speciālists, izgāju arī koledžas inkubatora programmu "Biznesa siltumnīca’’. Lai stiprinātu savas zināšanas izgāju Liaa pirms inkubācijas programmu “Biznesa skola’’, kā arī Rīgas jauno uzņēmēju apmācības Kembridžā. Kā arī aktīvi darbojos apgūstot gan, teorētiskas gan, arī praktiskas zināšanas RTU "PaP’’ programmā inovatīva produkta radīšanā, izgāju apmācības "Laukiem Būt’’, kur guvu pieredzes apmaiņas braucienos arī pieredzi no citiem uzņēmējiem.
Biznesa ideja radās 2020 gada rudenī iestājoties Biznesa Vadības koledžas programmā “Biznesa siltumnīca’’ un Liaa pirmsinkubācijas programmā. Pašai dabas tēma ir ļoti tuva, iestājoties programmās sākotnējā ideja, bija Botāniskais Bareljefs uz panno nospiesti augu nospiedumi un izlieti no ģipša.
gunita olipova 3Strādājot pie šīs idejas attīstības pētot dabas elementu iespējas saglabāt pēc iespējas vairāk nezaudējot to sākotnējo veidolu radās ideja ziedus un augus iestrādāt epoksīda sveķos, izgatavojot dažāda dizaina Led lampas ar iestrādātiem ziedu, augu un krāsu motīviem. Līgavas pušķis, nozīmīga cilvēka dāvināts zieds vai augs, vai vienkārši mīļākie ziedi/augi, kas rosina pozitīvas emocijas, vai atmiņas, ko gribas saglabāt, bet daba tā nav lēmusi. Mūsdienu straujajā pārmaiņu laikā ļoti būtiski ir veidot harmonisku vidi un dabas elementi var to palīdzēt.

Jebkurā biznesā ir pagrieziena punkti. Kādi bija Jums?
Uzsākot studijas koledžā, kurā radās mana ideja, sākās mans mācību un jaunu prasmju apgūšanas ceļš, meklēju, pieteicos un piedalījos teju visos bezmaksas semināros, kā arī izmantoju Valsts apmaksātās mācību iespējas. Ieguvu dažādus diplomus un atzinību rakstus, kas bija lieliska motivācija turpināt iesākto.

Kā rodas idejas, kas Jūs iedvesmo?
gunita olipova 2Pārsvarā idejas rodas spontāni, kas tajā brīdī pēc garastāvokļa iešaujas prātā, tas arī tiek iestrādāts manos mākslas darbos, piemēram meža, jūras vai pļavu tēma. Kā arī varu pieminēt, ka idejas rodas uzklausot klientu ieteikumus. Mani iedvesmo viennozīmīgi pastaigas un atpūta pie dabas, tur es uzlādēju sevi ar enerģiju, kā arī iegūstu dažādus dabas materiālus jauniem mākslas darbiem. Kā, arī varu pieminēt , mani iedvesmo mērķtiecīgi un pozitīvi cilvēki, un viennozīmīgi klientu atsauksmes un labie vārdi ko saņemu. It īpaši darbus ko veidoju uz individuāliem pasūtījumiem, kā no līgavas kāzu pušķa ziediem. Šos darbus veidojot, jo īpašāk ielieku savu sirdi viņos. Un , kad darba gala rezultāts nonācis pie klienta, ir patīkami saņemt pozitīvas un privāti rakstītas atsauksmes – Piemēram , tās nav vienkārši lampas ko Jūs radāt , tās ir cilvēku emocijas ko iestrādājat tajās.

Mīļākās grāmatas (filmas, slavenības)?
Godīgi, man īsti nemaz nav ne tādas konkrētas filmas, grāmatas, dziesmas vai slavenības kas man patiktu visvairāk. Klausos dažādu mūziku, filmas pēdējos gados sanāk skatīties ļoti reti, ja skatos patīk vairāk romantiskās un piedzīvojumu filmas. Apmeklējot kopā ar vecāko dēlu kino, abus mūs emocionālajā ziņā aizskāra filma "Dvēseļu putenis’’. Pēc seansa beigām abi viens uz otru paskatījāmies, redzēju izteikti bērna acīs daudz jautājumus, un tā arī bija – visu vakaru saņēmu dažādus dzīves izzinošus jautājumus no dēla. Grāmatās pašlaik ko vairāk lasu visas ir saistītas ar uzņēmējdarbību, un pašlaik viena no mīļākajām un aktuālākajām grāmatām mājās ir veco laiku Ābece, jo jaunākais dēls šā gada rudenī uzsāks savas skolas gaitas.

Kā Jūs varat raksturot sevi dažos vārdos?
Noteikti manī mīt liela neatlaidība. Kā saka, neielaidīs pa durvīm, iekāpšu pa logu. Esmu arī ļoti mērķtiecīga , un vienmēr cenšos būt pozitīvi noskaņota saskaroties ar dažādām dzīves grūtībām.

Aprakstiet savu lielāko sasniegumu un iespaidīgāko neveiksmi?
Pie sasniegumiem varu minēt vairākas lietas, pirmkārt jau mans ceļš uz sasniegumiem biznesa ziņā uzsākās dienā, kad pēkšņi izdomāju aizsūtīt pieteikumu studijām Biznesa vadības koledžā, domāju studiju laikā noteikti pie manis atnāks kāda īstā man radītā biznesa ideja un es viņu īstenošu. Tā arī notika kursa pēdējā semestrī iestājoties koledžas virtuālajā biznesa siltumnīcā. Atceros, pirmā atklāšanas nodarbība paspēja būt vēl klātienē, ienāca auditorijā tik enerģiska un pozitīvisma izstarojoša pasniedzēja, kas sevi stādīja priekšā kā mūsu biznesa siltumnīcas Dārznieci. Pateicoties šim projektam sākas mans sasniegumu ceļš pa kalnu augšup. Izmantoju visas iespējas un rīkus, Ventspils Augsto tehnoloģiju rīkotajā Hakatonā finišēju savu biznesa ideju, ieguvu arī balvā biznesa kaučinga sesiju, saņēmu uzaicinājumu piedalīties 3 dienu emocionāli pozitīvā pasākumā "Skatu Punkti", sniedzot iemaņas dažādības vadībā, kā atbrīvojoties no aizspriedumiem, izprotot un atbalstot, ikviens var kļūt veiksmīgāks.
gunita olipova 42020. gada rudenī ar savu ideju piedalījos starptautiskajā "Minox" zinātnes izstādē, iegūstot žūrijas rekomendācijas, sertifikātu un sudraba medaļu.
Iespaidīgāko neveiksmi? Hmmm... uz visu cenšos skatīties pozitīvi, uzskatu neveiksmes kā dzīves pieredzi un ātri viņas aizmirstu. Pirmais, kas tagad ienāca prātā staigājot dabā un vācot dabas materiālus saviem mākslas darbiem, dīķī ieraudzīju ļoti skaistas vāles, nedaudz nost no krasta. Protams, pirmā doma galvā man viņas vajag un viss. Ar vīru kopā no mašīnas bagāžnieka izņēmām pagaru lietussargu, vīrs mani turēja un es liecos pakaļ... Šis atgadījums varēja izvērsties ļoti neveiksmīgs man, jo es neprotu peldēt.

Vai esat kādreiz savā profesionālajā darbībā pārkāpis savus principus?
gunita olipova 11Īsti ne, vienīgi kas nāk prātā man vienmēr ir bijis grūti lūgt palīdzību citiem. Esmu uzskatījusi negribu nevienam uzbāzties, vienmēr ar visu tikšu galā pati, princips nevienam neko nelūgšu. Pārkāpu savam principam – Neviens jau visu neizdarīs labāk kā Es. Uzsākot savu Spiiid Botanics zīmola attīstību, es sapratu nevajag būt "Super sievietei’’, kura var visu, iemācījos pārkāpt šim sevis uzliktam principam, iemācījos gan uzticēt darbus, gan palūgt palīdzību pirmkārt jau saviem ģimenes locekļiem, gan arī nekautrēties un lūgt padomu Biznesā jau profesionāļiem. Atceros, ka ir bijušas bailes, ko par mani padomās, iespējams uzdošu muļķīgu jautājumu.

Kas šobrīd notiek ar Jūsu darbu/biznesu? Kādi ir plāni?
Pašlaik aktīvi darbojos pie zīmola attīstību, popularitāti un finansējuma piesaisti zīmola straujākai attīstībai. Nākotnes plāni ir izveidot vienu no lielākajiem interjera priekšmetu dizaina uzņēmumiem Baltijas valstī, kas ar kaislīgiem darbiniekiem nes dabas skaistumu pasaulē, ieviešot to īpašā veidā neparastos interjera priekšmetos.

Ko Jums patīk darīt brīvajā laikā?
Brīvo laiku pavadu kopā ar ģimeni vasarā pie dabas, ziemā kopā spēlējot dažādas galda spēles vai vienkārši kopā skatoties multenes.

Kā guvāt pirmos panākumus?
gunita olipova 9Pirmos panākumus guvu 2020. gada novembrī īsi pirms Latvijas valsts svētkiem, produkta testa nolūkos piedalījos pirmajā tirdziņā Kalnciema kvartālā. Kur vislielāko produkta atzinību saņēma tieši 2m garās virtenes, ar iestrādātiem dažādiem dabas materiāliem. Pēc, tirdziņa vēl saņēmu pozitīvas ziņas un bildes, kā mana virtene dekorējusi viņu ģimenes svētku galdu valsts svētkos, un atkārtotus pasūtījumus.

Kas Jums bija visgrūtākais?
Pirmkārt visgrūtākais bija noticēt pašai sev - Jā, es to varu! Un, pieņemt pareizos lēmumus idejas attīstības sākuma posmā. Jo, kad radās mana ideja kļūt par mākslinieci, veidot lampas un citus dizaina dekoratīvos priekšmetus epoksīda sveķos, es sapratu, ka tas nav iespējams apvienot ar manu pamata darbu. Tajā laika posmā studēju, biju vēl uzsākusi citas apmācības sevis pilnveidošanai. Bija vairākas negulētas naktis, domājot ko darīt, kā pareizāk? Jo es jutu – es nevaru būt ‘’ Super sieviete’’ un apvienot pilnīgi visu, bet iekšējais "velniņš" dīdīja ja nepamēģināšu sevi pilnveidot un attīstīt biznesā , man miers nebūs. Jo, tajā laikā par biznesu biju domājusi un visādas idejas savā galvā radījusi jau pēdējos 10. gadus. Tāpēc 2020. gada vasarā pieņēmu lēmumu aiziet no sava pamatdarba, jutu sevī, jā ir pienācis īstais brīdis riskēt, sev apgalvoju uz algotu darbu es varu atgriezties jebkurā laikā. Jā, risks bija pamatīgs, jo tas bija gads kura pavasarī tieši bija sākusies Covid 19 pandēmija un visas ar to izrietošās sekas ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē, kas pareizo lēmumu pieņemt padarīja vēl grūtāku.

Vai Jums ir savs moto, misija?
Moto - ja iet, tad iet līdz galam! Ja dari, tad dari pa īstam! Ja dzīvo, tad dzīvo pa īstam!

Ko Jūs nekad mūžā nedarīsiet?
Viennozīmīgi savus dzīves plānus un mērķus neuzspiedīšu saviem bērniem darīt to pašu ko es, jo katram mums ir tas savs dzīves un pieredzes ceļš ejams uz izaugsmi, gan privātā dzīvē, gan profesionālajā ziņā.

Par ko Jūs sapņojat?
gunita olipova 4Mans vislielākais sapnis ir dot no sevis kādu pievienoto vērtību sabiedrībai. Izveidojot no sava zīmola uzņēmumu, ar iespēju radīt darba vietas mazāk nodrošinātajām cilvēku sabiedrības grupām.
Kā arī sapnis ir - dot senām, bet cilvēkiem emocionāli svarīgām lietām otro dzīvi. Piemēram kā, saplēstus traukus iestrādāt mēbelēs un ieplaisājušas bļodas pārvērst par galdiņiem.

Kas Jums traucē dzīvot un kas palīdz?
gunita olipova 5Traucē man dzīvot negatīva enerģija no cilvēkiem apkārt ap mani, jo to tad ļoti izjūtu. Palīdz pozitīva vide un cilvēki ap mani, mana ģimene un vīrietis man blakus, kurš mani novērtē ne tikai, kā sievieti, bet arī profesionālā ziņā.

Ja ir novēlējums lasītājiem, padalieties.
Lasītajiem novēlu katram noticēt saviem spēkiem, ja ir kāds sapnis/ideja kas grozās pa galvu, noteikti vismaz pamēģināt to realizēt.

https://www.facebook.com/spiiidbotanics/
https://www.instagram.com/spiidbotanics/

Разработано с JooMix.